Tanrı Dağları’nın Gözyaşları

Türk Ocakları Samsun Şubesi’nin düzenlediği güz dönemi konferanslarının beşincisinde Yazar Özer Ravanoğlu’nun konuşmacı olarak katılımıyla “Tanrı Dağları’nın Gözyaşları” konusu işlendi.

Program, Türk Ocakları Samsun Şube Reisi Prof. Dr. Serkan Şen’in açılış konuşmasının ardından Yazar Özer Ravanoğlu’nun  “Tanrı Dağlarının Gözyaşları” adlı konferansıyla devam etti.

Ömrünün yaklaşık 25 yılını Türkistan’da geçiren Yazar, millî şuur ve araştırmacı bakış açısıyla edindiği gözlemlerini Ocaklılarla paylaştı. Türkistan’da yaşayan insanların dertlerini, sevinçlerini; dünyaya, Türklüğe ve İslam’a bakış açılarını aktaran Yazar “Türk’ün aslî cevherinin ve İslam ruhunun mesajının” Türk ve Müslüman coğrafyalara yayılması gerektiğini belirtti. Türk Ocakları’nın ve Türkocaklıların bu hassasiyete ve idraka sahip olduğuna inandığını “Atalar mirasına sahip çıkılması gerektiğini anlayan, anlatan -ne mutlu size ki- siz bu dağa omuz verenlersiniz. Siz atalar mirasını taşımaya talip olanlarsınız.” cümleleriyle dile getirerek Ocaklılara ve Şube Reisi’ne teşekkür ettikten sonra konferansını sonlandırdı. Program, Türk Ocakları Samsun Şube Reisi Prof. Dr. Serkan Şen’in anmalık takdim etmesi ve Yazar Özer Ravanoğlu’nun şeref defterini imzalamasının ardından sona erdi.

1 okuma

Leave a Reply