DÜŞMANLARINA KORKU SALAN BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ

Bölücü terör örgütü bir kez daha kanlı yüzünü en iğrenç boyutu ile göstermiş, Gaziantep’te sivil bir bölgede mübarek bayram günü 8 vatandaşımızın şehadetine sebep olmuştur. Yaklaşık 30 yıldır devam eden bu iflah olmaz ayrılıkçı zihniyet Türk Milletinin ve Devletinin enerjisini tüketmek üzere gerek komşularımızın, gerekse uzak diyarlardan gelen sözde müttefiklerimizin desteği ile ayakta durmaktadır.  Terörün içimizdeki destekçileri ile vardıkları nokta artık Türkiye’yi radikal bir karar alma aşamasına getirmiştir. Türk Milleti’nin iradesinin tecelligahı olan TBMM’ni işgal eden terör örgütünün uzantıları Türk Milleti’nin gözü önünde pervasızca teröristleri bağırlarına basıyor, teröristleri methediyorsa Yüce Meclis’in yapması gereken bellidir: Bu sözde vekiller için saf tuttukları teröristlerle birlikte yargılanma sürecini başlatmaktır.

Terörle mücadelede  askeri operasyonları daha etkili kılacak uzun soluklu sınır ötesi tampon bölge düşüncesi hayata geçirilmelidir. Sözde müttefiklerimizin ittifak anlayışına sığmayan taleplerini bir kenara bırakıp menfaatlerimizin gereğini yapmalı, KERKÜK-MUSUL-HALEP BÖLGESİNİ TÜRKMEN BÖLGESİ İLAN ETMELİ TÜRKİYE’NİN GARANTÖRLÜĞÜ altına almalıyız. Türkiye yeni Ortadoğu’yu Washington gözlüğü ile değil Türk gözlüğü ile değerlendirmelidir. Kullanmayı akıl etmediğimiz veya cesaret etmediğimiz ayrılıkçı terörü bitirmenin önemli silahı, kuzey Irak ve Suriye’deki 5 milyonu  aşan Türkmenlere dayalı bir etkinlik alanı oluşturmak hem Türkiye’nin hem de soydaşlarımızın menfaatinedir.

 Gaziantep’teki menfur olay bir kez daha ortaya koymuştur ki terörle mücadelede bir zaafiyet vardır. Türk Ocakları olarak artık saldırılan değil gerektiğinde saldıran bir Türkiye istiyoruz. Dostlarına güven veren düşmanlarına korku salan bir Türkiye istiyoruz. Asker, polis ve sivil vatandaşlarının hemen her gün şehit veya gazi edildiği bir Türkiye değil, silah doğrultmayı akıllarına getiremeyecek kadar çekinilen ve saygı duyulan bir Türkiye istiyoruz. İnanıyoruz ki eğer Türkiye isterse iradesi sağlam olursa, terörle mücadelede tereddütsüz kararlı olursa Türk Milleti her türlü desteği vermeye ve fedakârlık yapmaya devam edecektir.

Gaziantep’teki menfur olayı lanetliyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz.

Prof. Dr. Kaya Tuncer ÇAĞLAYAN

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı

102 okuma

Leave a Reply