Türk Ocaklılar Seslerle Anadolu Müzikalini İzledi

Türk Ocaklarının kuruluşunun 100. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Türk Ocaklılara özel olarak Samsun Devlet Opera ve Balesince SESLERLE ANADOLU MÜZİKALİ icra edildi. Müzikal öncesi yaptığı konuşmada Şube Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer ÇAĞLAYAN “Milletler arası mücadelede kültürel mücadelenin önemli bir payı olduğunu, kültürümüzün yeni nesillere aktarılması ve geliştirilmesinde sanat faaliyetlerinin çok büyük rolü olduğunu söyleyerek Türk estetik anlayışına hitap eden bir müzikali sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını” belirtti.

Osmanlı Mehteranı ile başlayıp Mevlana’ya, Köroğlundan Pir Sultan Abdal’a, Ege Zeybeğinden Karadeniz Horonuna, Urfa sıra gecelerinden modern müzik ve danslara Türk Kültürünün  renkleri müzikalde canlandırıldı ve seslendirildi. İzleyenleri adeta büyüleyen müzikal sonunda Prof. Dr. ÇAĞLAYAN tarafından yönetmen Mehmet YILMAZ’a çiçek takdim edildi. Şube Başkanımız “Kültürümüzün gücüne bir kez daha şahit olduk, inanıyoruz ki Türk’ün sesi Anadolu’da ilelebed canlı kalacaktır” dedi.

Müzikalde, AKP Samsun Milletvekili Tülay BAKIR, Vali Yardımcısı M. Taner GENÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa CORA, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin EKER, Samsun Kızılay Başkanı Mustafa KESKİN, Türkiye KAMU-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İbrahim ÖRS davetliler arasında yer aldı.

104 okuma

Leave a Reply